Līdz 5. janvārim jāinformē KNAB par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu pilsētvidē

Versija drukāšanai
Līdz 5. janvārim jāinformē KNAB  par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu pilsētvidē

Rīgas pilsētas būvvalde informē, ka saistībā ar šā gada vasarā apstiprinātajām izmaiņām Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā reklāmas pakalpojumu sniedzējiem līdz 2017. gada 5. janvārim ir pienākums informēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju par plānoto priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumiem pilsētvidē.

2017. gada 3. jūnijā Latvijā notiks pašvaldību vēlēšanas. Likuma izmaiņas paredz: lai priekšvēlēšanu periodā varētu izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus publiskajā ārtelpā, piemēram, uz reklāmas objektiem, slietņiem, izkārtnēs u.tml., reklāmas devējam ir pienākums informēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju vismaz 150 dienas pirms pašvaldības vēlēšanām. Informācijā jānorāda visi līgumi par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu, to izcenojumi visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam, kā arī plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritēriji.

Papildus izmaiņas paredz: ja reklāmas pakalpojumu sniedzējs noteiktajos termiņos nav nosūtījis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam informāciju par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumiem, šim reklāmas pakalpojumu sniedzējam priekšvēlēšanu aģitācijas periodā priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus izvietot būs aizliegts.

Plašāka informācija pieejama Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja mājaslapā https://www.knab.gov.lv/lv/finances/campaigning/media/

Papildu informācija:
Ilze Žūka
Rīgas pilsētas būvvaldes
Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Tālr. +371 67105933
Mob. tālr. +371 26617064
E-pasts: ilze [dot] zuka [at] riga [dot] lv