30 | 06 | 2021
A+
A-

Noslēgusies cenu aptauja par sabiedriskā transporta pieturvietu nojumju un labiekārtojuma elementu dizaina izstrādi

Noslēgusies Rīgas pilsētas būvvaldes izsludinātā cenu aptauja  par sabiedriskā transporta pieturvietu nojumju un labiekārtojumu elementu dizaina izstrādi. Tajā kopumā tika saņemti trīs pieteikumi, kurus izvērtējot, par piemērotāku atzīts sertificēta arhitekta ARMANDA BISENIEKA (SIA „Valgude”) priekšlikums.

Turpmākais process paredz, ka arhitekts Armands Bisenieks gatavos trīs skices katrā no trīs tipveida pieturvietu nojumju risinājumiem, ko izveidotā pašvaldības ekspertu komisija apspriedīs un par ko diskutēs.

Jau ziņots, ka cenu aptauja tika izsludināta 21. maijā ar pieteikšanās termiņu – 28. maijs. Tajā tika aicināti pieteikties kandidāti, kas ieguvuši izglītību mākslas, dizaina vai arhitektūras jomā un piedalījušies vismaz trīs vides dizaina projektu izstrādē un realizācijā, savukārt par priekšrocību tika izvirzīts kritērijs, ja kandidāts ieguvis vides dizainera vai arhitekta kvalifikāciju.

Visus pieturvietu labiekārtojuma elementus paredzēts veidot vienotā stilā, atspoguļojot Rīgas pilsētas identitāti. Elementu dizainam būs jābūt lakoniskam, mūsdienīgam un iederīgam pilsētvidē, vienlaikus popularizējot sabiedriskā transporta lietošanu, padarot to ērtāku un patīkamāku pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Pieturvietu dizains nedrīkstēs konkurēt ar vēsturisko mantojumu un tiešā tuvumā esošiem arhitektūras pieminekļiem vai novērst uzmanību no tiem.

Atgādinām, ka Rīgā turpmāko gadu laikā plānots nomainīt visas tehniski un funkcionāli novecojušās sabiedriskā transporta pieturvietas, aizstājot tās ar ērtākām un mūsdienu prasībām atbilstošākām pieturvietām, kā arī uzstādīt jauna dizaina pieturvietu nojumes vietās, kur tās līdz šim nav bijušas vispār. Aprīļa sākumā darbu pie pieturvietu dizaina izstrādes un iepirkumu organizēšanas ar pašvaldības priekšsēdētāja vietnieka Viļņa Ķirša izdotu rīkojumu uzsāka īpaši šim mērķim izveidota darba grupa.

Papildu informācija par cenu aptauju sabiedriskā transporta pieturvietu nojumju un labiekārtojuma dizaina izstrādei pieejama šeit.

ŅEM VĒRĀ! No 1. septembra visa aktuālā informācija un pakalpojumi par būvniecību un pilsētvidi Rīgā atrodama mājas lapā www.rdpad.lv !

X