20 | 07 | 2021
A+
A-

Rīgas zaļo ielu oāžu jeb parkletu risinājums izpelnījies uzņēmēju atsaucību

Uzņēmēju atsaucību ir izpelnījies Rīgas domes piedāvātais parkletu jeb zaļo ielas oāžu risinājums ielu kafejnīcām. Šobrīd  Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centrs ir izsniedzis 10 ielu tirdzniecības atļaujas parkletiem, turklāt Rīgas pašvaldība nedēļas nogalē ir uzstādījusi 8 parkletus Tērbatas ielā, kas šobrīd ir zaļajām oāzēm bagātākā iela Rīgā.

Turpinot labiekārtot Tērbatas ielu un rosinot uzņēmējus būt vēl aktīvākiem parkletu izmantošanā, ielas posmā no Elizabetes ielas līdz Matīsa ielai Rīgas pašvaldība nedēļas nogalē ir uzstādījusi 8 parkletus, kas nav piesaistīti konkrētam komersantam – pa vienam katrā kvartālā. Ielas oāzes atrodas stāvvietu zonā un tiek norobežotas no ielas braucamās daļas, tajās ir izvietoti augi un soliņi. Trīs no jaunajiem parkletiem aizņem divas autostāvvietu vietas, bet pieci – vienu autostāvvietas vietu.

Parkleti ir nelielas publiskas zaļās zonas, kas parasti tiek novietotas autostāvvietās un tiek dēvētas par zaļajām ielas oāzēm. Dodot iespēju pilsētas iedzīvotājiem uz mirkli apstāties, nobaudīt kafiju vai atspirdzinošu dzērienu un atvilkt elpu no pilsētas steigas, šāds risinājums ievērojami uzlabo noskaņu Rīgas pilsētā. Atsevišķu stāvvietu aizstāšana ar ietves paplašinājumiem ir plaši izplatīts veids, kā sabalansēt ielas telpu, kas atvēlēta automašīnām un gājējiem. Parklets ir parocīgs arī uzņēmējiem – tas ātri un vienkārši izveidojams un ievērojami atslogo gājēju ietves no smagnējām un investīciju ietilpīgajām āra vasaras terasēm. Rīgas pilsētas būvvalde ir izstrādājusi un uzņēmējiem piedāvā 3 tipoloģiskos parkletu risinājumus – divus paralēlajām autostāvvietām un vienu slīpajām autostāvvietām.

Jau ziņots, ka no 1. maija spēkā stājušies saistošie noteikumi “Par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta ielu tirdzniecība”, paredzot virkni atvieglojumu ielu tirdzniecības veikšanā un kafejnīcu vasaras terašu izvietošanā galvaspilsētā. Kopumā Rīgas pilsētas būvvalde uzņēmējiem izstrādājusi un publicējusi deviņas tipveida iespējas vasaras terašu izveidei, tostarp, parkletus.

Saskaņā ar noteikumiem Rīgas pilsētas būvvaldes un Rīgas domes Satiksmes departamenta saskaņojums vairs nebūs nepieciešams Rīgas pilsētas būvvaldes noteiktajam tipveida risinājumam, kas pieejams šeit. Tomēr joprojām būs jāsaņem atļauja ielu tirdzniecības veikšanai, ko turpmāk izsniegs Apkaimju iedzīvotāju centrs.

Lai izvietotu parkletu, uzņēmējiem jāsaņem saskaņojums no VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, nosūtot organizācijas shēmu, kas pieejama šeit uz e-pastu: sotl.shemas@lvceli.lv.

Jāatgādina, ka joprojām ir spēkā nosacījums, ka Rīgas pilsētas būvvaldes un Rīgas domes Satiksmes departamenta saskaņojums nav nepieciešams, ja sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu vietā plānots izvietot tikai galdus un krēslus, kas ir konkrētai pilsētvides zonai atbilstoša dizaina, krāsu risinājuma, kvalitatīva materiāla un viegli pārvietojami (labie piemēri pieejami šeit).

ŅEM VĒRĀ! No 1. septembra visa aktuālā informācija un pakalpojumi par būvniecību un pilsētvidi Rīgā atrodama mājas lapā www.rdpad.lv !

X