A+
A-

Sīkdatnes

Kas ir sīkdatne?

Sīkdatne ir neliela teksta datne, kas tiek nosūtīta uz jūsu datoru vai mobilo iekārtu tīmekļa vietnes apmeklēšanās laikā un ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes mājas lapu vai uz citu mājas lapu, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes darbojas kā konkrētas mājas lapas atmiņa, ļaujot šai lapai atcerēties jūsu datoru nākamajās apmeklējuma reizēs, tai skaitā sīkdatnes var atcerēties jūsu iestādījumus vai uzlabot lietotāja ērtības.

Kā mēs sīkdatnes izmantojam?

Rīgas pilsētas būvvaldes tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai:

  • atcerētos vai esat jau piekritis tam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes;
  • analizētu apmeklētāju darbības tīmekļa vietnē (pieslēguma laiku, ilgumu, skatītākās sadaļas);
  • atpazīst vai tiek izmantots JavaScript.

Ar sīkdatnēm saistītā informācija netiek izmantota, lai jūs personiski identificētu, un dati par jūsu navigāciju ir mūsu kontrolē. Šīs sīkdatnes tiek izmantotas tikai un vienīgi tam mērķim, kas norādīts šeit.

Google Analytics

Rīgas pilsētas būvvaldes  tīmekļa vietnē ir uzstādīts “Google Inc” izveidotās programmas “Google Analytics” veidotās sīkdatnes. “Google Analytics” sīkdatņu izmantošanas mērķis ir Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta  tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošana un satura pielāgošana lietotāju vajadzībām. Plašāk par “Google Analytics” pakalpojuma sniegšanas noteikumiem var iepazīties mājaslapā http://www.google.com/analytics/terms/us.html (angļu valodā).

Ja Jūs nevēlaties, lai Rīgas pilsētas būvvaldei iegūtu informāciju par Jūsu aktivitātēm šajā tīmekļa vietnē, Jums jāaktivizē Google Analytics Opt-out Browser Add-on papildrīks (https://support.google.com/analytics/answer/181881). Šis papildrīks sazinās ar Google Analytics JavaScript (ga.js), lai norādītu, ka dati par attiecīgo interneta vietnes apmeklējumu nav jāsūta uz “Google Analytics”.

Kā izslēgt sīkdatnes?

Pēc vēlēšanās varat sīkdatnes kontrolēt un izdzēst. Plašāk lasiet šeit: aboutcookies.org. Jūs varat izdzēst visas sīkdatnes, kuras ir jūsu datorā, un lielāko daļu pārlūkprogrammu var iestatīt tā, lai tiktu bloķēta sīkdatņu ievietošana datorā. Taču tādā gadījumā Jums manuāli būs jāpielāgo iestatījumi ikreiz, kad apmeklēsiet tīmekļa vietni, un turklāt pastāv iespējamība, ka daži pakalpojumi un funkcijas nedarbosies.

Izmantotās sīkdatnes rpbv.lv mājas lapā:

Nr. Sīkdatne Datu apstrādes mērķis Derīguma termiņš Izmantojamie dati
1. PHP SESSION Tīmekļa vietnes aizsardzība pret uzbrukumiem Līdz 2 stundām Unikālais lietotājam piešķirtais ID numurs
2. has_js Šī sīkdatne tiek izmantota lapas funkcionalitātei Līdz sesijas beigā, Nosaka vai lietotāja pārlūkprogramma atbalsta JavaScript
3. _ga Izdalīt lietotāju tipus 2 gadi Google analytics izmantojamais numurs
4. _gat Samazināt vaicājumu biežumu – ierobežotu datu vākšanu lielas plūsmas tīmekļa vietnēs 10 minūtes Google analytics izmantojamais numurs

1.-2. sīkdatnes pārzinis ir The PHP Group, http://php.net/.
3.-4. sīkdatņu pārzinis ir Google Inc., 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043, ASV.

ŅEM VĒRĀ! No 1. septembra visa aktuālā informācija un pakalpojumi par būvniecību un pilsētvidi Rīgā atrodama mājas lapā www.rdpad.lv !

X